Üye Kartı

Marka: Bikart
Ürün Kodu: Üye Kartı

Açıklama

Üye kartı isminden de anlaşılacağı gibi basit özelliklere sahip üzerinde sadece üyenin ve üyeliğinin bilgilerini barındıran kartlardır.

Bu kapsamda işin içine biraz detay girmektedir. Öncelikle üye kartları spor kulüpleri spor salonları restoranlar, avcılık kulüpleri, lokaller, oteller, üniversite gençlik kolları gibi kısacası üyelik işlemleri barındıran bütün kurum ve kuruluşlar tarafından verilebilirler.  Üye kartı donanım olarak birçok şekilde dizayn edilebilir. Kartın imalat aşaması ISO kuralları gereği olacağı gibi özel dizaynlar da da olabilir. Kartın üzerine kartın imalatını yaptıran yani üyelik veren kurum kendi markasını logosunu amblemini her şeyini bastırabilir ve ön yüzeyi kart sahibinin o kurumda var olan kişisel bilgilerini içermelidir. Örneğin bir spor salonunun üyelik kartı kartının ön yüzeyinde marka logo amblem içerirken alt tarafında ya da kartın tasarımı neyi gerektiriyorsa üyenin bilgileri o kısma okunaklı bir şekilde işlenir. Kartın arka yüzeyi de spor salonunun adres iletişim ya da reklam bilgilerini içerebilir. Bu kartlarda herhangi bir veri barındırması ya da başka bir kart sistemi mevcut değildir. Üye kartının güvenlik sistemi kartın üzerine kullanıcısının resmi yapılarak sağlanabilir. Kaybedilmesi durumunda yapılacak herhangi bir iptal prosedürü yoktur. Tabi ki kartı veren işletmeci bu duruma kendisine göre bir sistem getirmediyse. Üye kartı işletmelerin üyelerini daha rahat bir şekilde takip etmelerini ve onları sistemli bir şekilde yönlendirmelerini sağlamaktadır. Bu tarz kart kullanıcılarına verilebilecek tavsiyelerin başında kart koruyucu malzemeler gelmektedir. Kartınızın üzerindeki resminizin ya da kullanıcı bilgilerinizin silinmemesi ve tekrardan kart çıkartmak gibi sıkıntılarla uğraşmamak adına kart koruyucular kullanıcıların çok işine yarayacaktır.

Aynı şekilde bu kartların üzerinizde taşımanız için dizayn edilmiş askı ipleri kıskaçlar ya da benzer askı aparatları değişik dizaynları sayesinde üzerinizde gayet şık duracaktır. Böylelikle sık kullanılan bu kartlar hem korunmuş hem de kaybolmadan üyeliğiniz bitene kadar kullanabileceksiniz.

Yorumlar (0)

Yorum Yap

Adınız:
Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: