Proximity Kart

Marka: Bikart
Ürün Kodu: Proximity Kart

Açıklama

Proximity Kartın başlıca özelliği güvenli geçiş sistemleri içerisinde kullanılıyor olmasıdır. Kart 125 Khz frekansına sahip olan ve temas olmadan kullanılan karttır. Ayrıca proximity kartlar kredi kartlarıyla hemen hemen aynı boyuttadır ve de ISO standartlarına da sahip durumdadırlar.

Bu kartların başlıca özelliklerinden biri de her iki yüzüne de termal baskıların yapılabiliyor olmasıdır. Ayrıca proximity kartlar temassız olan kartlar olarak bilinirler ve 0 ile 10 santim mesafe de etkili olabildiği için, cüzdanınızdan ya da çantanızdan çıkarmadan da kullanabilmeniz mümkündür. Bu kartın maliyetinin oldukça düşük olması personel sayısının çok fazla olduğu için işletme sahipleri genellikle bu kartı kullanıyorlar. Proximity kartlar geçiş kontrolü, personel devam kontrolü, yemekhane kontrolü, spor salonlarında üyelerin takipleri ve turnike geçiş sistemlerinde kullanılmaktadır. Bu kartın en büyük özelliği ise sadece bir kart yardımı ile birden fazla yerden ve sistemden geçiş sağlanabiliyor olmasıdır. Böylece hem yer kaplayan birçok karttan kurtulmuş oluyor insanlar hem de tek kart kullanmanın keyfini çıkarıyorlar. Özellikle personel kartları bu açıdan çok kullanışlı, çünkü işten ayrılmış olan bir personelin kullanmış olduğu proximity kart içerisinde yer alan bilgiler sıfırlandıktan sonra, yeniden bir başka personelin bilgilerinin yüklenmesiyle yeni personel tarafından kullanılır hale getirilebilir. Böylelikle hem kart israfı önlenmiş oluyor hem de işletme ve işverenlerin fazla maliyetlerinin önüne geçilmiş kazanç sağlanmış olunuyor. Proximity kartın başlıca avantajlı özellikleri ise şunlardır; Bu kart çok özel olduğundan kesinlikle kopyalanma maktadır. Kartı okuyucudan geçirebilmek yani okutabilmek için her hangi bir fiziksel temas sağlanması zorunlu değildir. Bu kartın 5 ile 10 santim mesafeden okunabilir özelliği bulunmaktadır. Proximity kartlarda deformasyon olması kesinlikle imkansızdır.

Bu kart ile işletmelerdeki personellerin, geçiş yapmaları daha sorunsuz ve seri bir şekilde yapılabilmektedir. Kartı cüzdan, çanta ve cepten çıkartmadan okutmanız mümkündür. Proximity Kart ile ilgili detaylı bilgiler www.bikart.com.tr adresimizde yer almaktadır.

Yorumlar (0)

Yorum Yap

Adınız:
Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: