Rfid Kart

Marka: Bikart
Ürün Kodu: Rfid Kart

Açıklama

Rfid kartın içerisinde mevcut durumda yer alan bilgiler sadece şifre yardımı ile korunabilmektedir. Ayrıca yine bu kartlar 2 ile 5 santimlik mesafeden okunabilmektedir. Kartın en önemli özelliklerinden biri kartın şifre ile okunmasıdır, bu özelliğinden dolayı sadece doğru şifre kullanıldığı takdirde kart içerisinde yer alan bilgiler okunabilecek ve de değiştirilebilecektir.

RFID kart sistemin en gelişmiş olanları arasında yer almakta aynı zaman da teknolojinin gelmiş olduğu en son nokta konumunda bulunmaktadır. Ayrıca bu kartların en temel ve en önemli özelliği oldukça güvenilir olmalarıdır. Öyle ki günümüzde kredi kartlarında dahi güvenli olması sebebiyle bu sistem tercih edilmekte ve de kullanılmaktadır. Çünkü bu sistemin dışında kalan birçok sistem kolayca deşifre edilebilir ve çözülebilmektedir. Kredi kartları da bireyler için oldukça hayati önem taşıyan öğeler arasında olduğundan dolayı bu sistemin o kartlar üzerinde en uygun olanı olduğu tespit edilmiş ve bu şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Şifreler kişilerin kendilerine özel olduğundan dolayı çok basit olmaması ve başka kişilerle paylaşılmaması gerekmektedir. Bu şekilde kullanım sağlandığı sürece her hangi bir güvenlik sorunu ile karşılaşılması söz konusu dahi olmayacaktır. Bu yüzdendir ki birçok şifreli işlem yaptıran kurum ve kuruluşlar özellikle müşterilerini kolay şifreler seçmemeleri ve de yetkili dahi olsa kimse ile kesinlikle şifrelerini paylaşmamalarını önermektedirler.

RFID kartın kullanımı kesinlikle önemlidir bu yüzden güvenlik açısından kendinizi rahat hissetmek istiyorsanız yapmanız gereken belli, mifare kart kullanmaktır. RFID kartlar ile ilgili öğrenmek istediğiniz her şeyi www.bikart.com.tr adresinden erişebilirsiniz. Her zaman güvenli sistemler daha fazla tercih edilir ve önerilir, şifre belirlemek tamamen size ait olduğundan ve dilediğiniz şekilde kullanabileceğinizden dolayı şifreli sistemleri tercih etmelisiniz.

Yorumlar (0)

Yorum Yap

Adınız:
Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: