Barkodlu Plastik Kart

Barkodlu Plastik Kart
Marka: Bikart
Ürün Kodu: Barkodlu Plastik Kart

Açıklama

Barkodlu kartlar isminden de anlaşılabileceği üzere üzerinde tanımlanmış bir barkod bulunan ve barkodu okuma cihazları tarafından okunan kartlardır. İmalatı diğer plastik kartlar gibi ISO standartlarında üretilirler ve üzerine basılan barkodu sayesinde ister alış verişlerde ister gişe vezne turnike gibi geçişlerde isterseniz de alışverişlerde kullanılabilir.

Bu sistemi anlamak için barkodunun ne olduğuna kısaca değinelim. barkodu dediğimiz sistem genellikle dikdörtgen şekilde tasarlanmış birbirine paralel incelikleri ve kalınlıkları birbirinden farklı olan dik şekilde çizilmiş çubukların ve bunların aralarındaki mesafelerin oluşturduğu görsel dizindir. Sanıldığı üzere bu barkodlarında herhangi bir ürünün fiyatı ya da içerik bilgisi içermez sadece o ürüne ait referans numarasını içerir. Kullanıldığı sistemde daha önceden girilen ürün bilgileri bu referans koduna tanımlanır. barkodu okutulduğu zaman aslında referans numarasına ulaşmış olursunuz bu referans numarasında bizi ürünle ilgili bilgiye götürür. Kullanım alanları tamamen kart sahibinin yaratıcılığına kalmıştır. Basit bir sistem oluşu barkodlu kartları tercih etme sebeplerinin başında gelir basit bir barkod okuyucusu ile tanımlamış olduğunuz işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz.  Bu avantajlarının yanı sıra birde dezavantajı mevcuttur. Karta tanımlanan barkodunun kartın üzerine basılması bu kartı kolaylıkla kopyalanabilir ve okunulabilir kılmaktadır. Bu sebepten ötürü kart üzerindeki barkoda yüksek meblağlarda para yüklemek ve yüksek güvenlik sistemlerinde kullanılması tavsiye edilmemektedir.  Örneğin bir kapı geçiş sisteminde barkodlu kartlar sistemi kullanıyorsunuz. Kart sahibinin bir anlık boşluğu ki bu çok olağan bir durumdur kartın saniyeler içinde kopyalanmasına neden olabilir. Yada bir alışveriş mağazasının vermiş olduğu barkodlu kartları düşünelim aynı şekilde kopyalanarak rahatlıkla kullanılabilir ve takibi yapılamaz.  Unutmayalım ki kartın ön yüzeyinin hasarlanması barkodunun okunamaz hale gelmesi kartın işlevselliğine son verecektir. Bu gibi durumların yaşanmaması için kart koruyucu kılıfları kullanmakta fayda görüyoruz.

Bu tarz bir hizmet satın almak istiyorsanız araştırmalarımız sonucu çekinmeden diyebiliriz ki  www.bikart.com.tr ziyaret edebilir profesyonel ekibinden eksiksiz bilgi alabilirsiniz. Bu kartlı sistemlerin hayatımızı kolaylaştırmak için var olduğunu unutmayalım ve bu sistemleri bilinçli kullanalım.

Yorumlar (0)

Yorum Yap

Adınız:
Yorumunuz:
Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz: